Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

801 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, kush do te luaje ne porte ndaj Udineses: Onana apo Handanovic? “Inzaghi po shkon me sa duket per…”

Inter, kush do te luaje ne porte ndaj Udineses: Onana apo Handanovic? “Inzaghi po shkon me sa duket per…”
Inter Club Staff

Inter do te luaje diten e diele ne fushen e veshtire te Udineses qe eshte ne nje forme vertete te mire ne kete sezon.

Ata vine nga kater fitore rradhazi, dhe tranjeri i ri qe kane marre duket se i ka idete shume te qarta me formacionin.

Dicka qe nuk mund te thuhet per Inzaghin, qe ne cdo ndeshje, ndryshimet ne formacionin e pare i ka pasur te shumta.

Ai vetem nga ndeshja e kampionatit ne ate te Champions League ka ndryshuar menjehere plot gjashte elemente.

Gjithesesi, sipas asaj qe tregon sot Sky Sport, ai ka marre edhe nje vendim per portierin qe do te luaje ndaj Udineses:

“Edhe pse Onana ka fituar shume pike me ndeshjet e luajtura ne Champions, duket se po shkojme drejt nje ndeshje ku ne porte do te jete kapiteni”.

“Per Inzaghin, ashtu si e ka thene me pare, titullari eshte ai, dhe zevendesimi me Onana pritet te ndodhe me se shumti ne ndeshjet e kupes”.

“Por Onana tani ka vendosur qe te rrise punen edhe ne stervitje dhe po tenton te vere ne veshtiresi Inzaghin qe te luaje me shume edhe ne Serie A. Do ja dale? E veshtire. Ndaj Udineses ne porte do te jete Samir”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.