Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | June 14, 2021

Scroll to top

Top

838 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, kush do te vije ne vendin e Nainggolan? Emri i pare BIG vjen nga Barcelona, i dyti nga Marseille

Inter, kush do te vije ne vendin e Nainggolan? Emri i pare BIG vjen nga Barcelona, i dyti nga Marseille
Inter Club Staff

Me largimin e Radja Nainggolan ne drejtim te Cagliarit, Interi ka krijuar nje boshllek keshtu ne mesfushe, nje boshllek qe pritet te mbushet gjate javeve ne vazhdim. 

Ashtu si nenvizon La Gazzetta dello Sport, mesfushori ne kete moment nuk eshte nje prioritet per Interin sepse Conte deshiron sa me shpejt lojtaret e tij te sulmit, por mund te kemi te reja per kete teme ne ditet ne vazhdim sepse edhe pse nuk eshte nje teme diskutimi tani, Marotta dhe Ausilio do te tentojne te sjellin dike me peshe ne Milano.

Dy emrat e pare te nxehte per te zene vendi ne Radjas vije nga Ligue 1 dhe nga Primera Division ne Spanje, me sakte nga Marseille dhe Barcelona.

Behet fjale rper Rakitic dhe Strotman, ky i fundit nxenes i Spallettit i ndjekur me kujdes ne te kaluaren edhe nga Interi para se te kalonte ne France.

“Per kroatin rruga eshte shume komplekse edhe pse raporti me Barcelonen duket teper i komplikuar per te duke pare se duket se ska vend per te te skuadra e re katalanase.”

“Interi duhet te shpresoje se ne ditet e fundit te merkatos katalanasit do duan te ulin buxhetin e rrogave duke ulur cmimin e tij ne merkato qe sot per sot eshte teper i larte duke pare edhe moshen e tij.”

“Te bindet vete Rakitic eshte shume e thjeshte nderkohe ne krahahsim me Barcelonen. Rroga qe mund ti ofroje Interi eshte e mire dhe aty do te gjente dy shoke te skuadres kombetare: Brozovic dhe Perisic.”

“Per hollandezin, ish-lojtar te Romes nderkohe eshte pare se ai eshte vendosur tek lista e largimeve te mundshme te Marseille qe deshiron te shese disa lojtare per ceshtje buxheti.”

“Ai mund te largohet per me pak se 20 milione euro por fiton 4,5 milione euro ne sezon dhe ka nje kontrate 4 vjecare. E kerkoi Rudi Garcia por edhe tani me Villas Boas gjerat nuk shkojne keq. Por thirrja e Interit qe luan ne Champions League mund te jete teper e rendesishme.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.