Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

431 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, kush e ka radhen per tu shitur menjehere pas Godin? Di Marzio zbulon: “Nuk ka asnje dyshim, i radhes eshte Candreva.”

Inter, kush e ka radhen per tu shitur menjehere pas Godin? Di Marzio zbulon: “Nuk ka asnje dyshim, i radhes eshte Candreva.”
Inter Club Staff

Sipas te gjitha detajeve te zbuluar diten e djeshme nga Gianluca Di Marzio gjate emisionit ‘Calciomercato L’Originale’ ne Sky Sport, nga Interi mund te largohet shume shpejt edhe nje lojtar tjeter.

Menjehere pas Diego Godin qe po kalon tek Cagliari, me sa duket, radhen per tu larguar e ka Antonio Candreva.

Lojtari ka dale totalisht jashte projektit te Antonio Contes per sezonin e ri dhe zikalterit po tentojne ta shesin ate.

‘Fajtor’ per kete eshte edhe Achraf Hakimi, qe do te jete titullar i padiskutueshem i Interit ne krahun e djathte.

Kjo ka bere qe Interi ti kerkoje lojtarit te gjeje nje skuader tjeter sepse per te tek Interi ne kete moment, nuk ka vend.

Po ku mund te transferohet Candreva? “Me sa duket, ai ka perfunduar ne shenjestren e tre skuadrave ne kete moment.”

“Behet fjale per Genoan, Sampdorian dhe Fiorentinen, tre skuadra qe e vleresojne shume profilin e tij.”

Sipas Di Marzio, zgjedhja perfundimtare do i takoje lojtarit qe kerkon nderkohe nje kontrate tre vjecare me skuadren e re.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.