Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

370 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, kush eshte goditesi i penalltive? “Me sa duket, vetem nje lojtar ne skuadren zikalter ka…”

Inter, kush eshte goditesi i penalltive? “Me sa duket, vetem nje lojtar ne skuadren zikalter ka…”
Inter Club Staff

Lautaro ne fakt ka shenuar deri me tani 6 nga 8 penalltite e goditur ne karriere. Por nje tjeter lojtar ne skuadren zikalter ka shenuar edhe numra me te rendesishem se El Toro.

Keto shifra madje jane arritur edhe me me shume penallti te goditura se El Toro: behet fjale per Hakan Calhanoglu, i cili ka gjuajtur ne karriere 23 penallti, duke gabuar vetem 3.

Pra, nje total prej 20 penalltish te shenuara nga 23 te goditura: nje perqindje realizueshmerie shume e larte prej 86,9%.

Numra te rendesishem per turkun: “Per sa i perket goditesve te penalltise, kemi Calhanoglu dhe Lautaron qe gjuajne shume mire.”

“Por te dy ata ishin ne stol dhe me pas vine te tjeret si Dimarco, Sanchez dhe Correa”. Keshtu fliste Simone Inzaghi perpara dy javesh.

Por Interi nuk ka shume specialiste penalltish: ky eshte nje fakt. Pervec Calhanoglu dhe Lautaros, Interi nuk ka te tjere specialiste.

Keto te dhena te bejne te kuptosh edhe pse Inzaghi zgjodhi Dimarcon si gjuajtes: tranjeri tha se duhet te vendoste ndermjet Dimarcos dhe Perisic, por kroati nuk eshte nje garanci gjithashtu dhe vendosi per Dimarcon.

Me siguri do te duhet te punohet shume, por aktualisht Interi do duhet te stervitet shume per penalltite dhe te mos gjendet me e papergatitur ne mungese te Calhanogli dhe Lautaros.

Nderkohe, keto jane numrat e penalltive te gjuajtura ne skuadren zikalter:

Dzeko: te shenuara 11 nga 21 (52,3%)

Perisic: te shenuara 4 nga 8 (50%)

Sanchez: te shenuara 4 nga 12 (33,3%)

Correa: te shenuara 1 nga 3 (33,3%)

Lautaro: te shenuara 6 nga 8 (75%)

Calhanoglu: te shenuara 20 nga 23 (86,9%)

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.