Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,677 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, kush vjen ne Milano nese shitet Dumfries? “Kushton 20 milione euro dhe konsiderohet si…”

Inter, kush vjen ne Milano nese shitet Dumfries? “Kushton 20 milione euro dhe konsiderohet si…”
Inter Club Staff

Nga tani deri ne fund te merkatos, Inter duhet te realizoje nje shitje te rendesishme (nese gjithcka nuk shtyhet deri ne 30 qershorin e ardhshem).

Kjo dihet tashme, por Skriniar po fiton shume terren per qendrimin e tij ne Milano dhe menjehere vemendja ka kaluar te Dumfries.

Inter ne kete moment eshte ne pritje, dhe do te degjoje cdo oferte, por nderkohe, duket sikur eshte perzgjedhur edhe objektivi ne rast se Denzel mund te largohet dhe nese per te vjen nje oferte e parezistueshme.

“Ne kete moment tek Inter nuk eshte se ndonje lojtar eshte ne shitje zyrtarisht. Thjesht, per Interin, cdo lojtar e ka nje cmim”.

“E duke qene se Skriniar mund te qendroje, Denzel Dumfries mund te jete i sakrifikuari ne rast se vjen nje oferte e cmendur per te”.

“Por ne rast se ai largohet, duket se Inter ka hedhur syte tek Udogie, i cili mund te jete objektivi per krahun e djathte ne rast te largimit te hollandezit”.

“Inter ne fillim te veres ka takuar edhe agjentet e lojtarit per te pare se si mund te levize nese ne ndonje moment do te jete e interesuar”.

“Udinese sapo e ka blere nga Hellas Verona per kater milione euro plus bonuse dhe venetet kane edhe nje perqindje per shitjen e mundshme te tij”.

“Kjo do te thote se si operacion, nuk do te jete shume i lire nga ana ekonomike dhe kerkesa fillestare mendohet te jete diku tek 20 milione eurot”.

“Ne fillim per te ka qene e interesuar edhe Juventusi, por me pas ata vendosen qe te blejne Cambiason nga Genoa”.

“Ardhja e Udogie nderkohe do te bente qe Simone Inzaghi te bente nje hap prapa dhe te ktheje Darmian ne te djathte, duke luajtur me Bellanova”.

“Nderkohe, ne kete rast, Udogie do te luante me Gosens ne krahun e majte, e do te merrte vendin e Perisic te pakten nga ana numerike”.

“Natyrisht gjithcka varet nga largimi ose jo i Dumfries, i cili ne kete moment nuk eshte aspak i sigurt per tu larguar”.

“Thjesht, nese kjo gje ndodh, e nese per Interin do te vije nje oferte e parezistueshme, atehere nje pjese e parave mund te investohen per Udogie”.

“Udinese nuk eshte nje skuader e thjeshte per ti marre talentet, pak a shume si Sassuolo: askush nuk shitet nen cmim per ta”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.