Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 23, 2020

Scroll to top

Top

677 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, lajm me i mire ne derbi ka ardhur pikerisht nga Barella: “I ka habitur te gjithe me kualitetin e tij me te mire.”

Inter, lajm me i mire ne derbi ka ardhur pikerisht nga Barella: “I ka habitur te gjithe me kualitetin e tij me te mire.”
Inter Club Staff

Ndermjet protagonisteve me te medhenj te derbit te fituar nga Interi ishte me siguri Nicolo Barella. 

Eshte pikerisht ish-lojtari i Cagliarit nje nga lajmet me te mira te Interit ne kete moment dhe kjo gje ka gezuar shume Interin, drejtuesit por mbi te gjitha, edhe tifozet qe presin gjera te medha nga ai.

Lojtari italian, pasi ka shenuar ndaj Slaivas se Prages ne Champions League, ka qene protagonist i nje ndeshje shume te mire edhe ne derbi duke treguar te gjithe repertorin e tij te grintes me shume intensitet dhe kualitet.

Pikerisht ato karakteristika qe kane terhequr vemendjen e Contes dhe qe kane bere drejtuesit e Interit qe te besojne tek ai.

Nje prove shume pozitive qe ka qene qershia mbi torte e Interit: ai dha nje assist te mrekullueshem per golin e dyte te Lukaku dhe pikerisht kjo ka qene nje nga arsyet qe gazetat me te medha Italiane e kane vleresuar ate pozitivisht.

Barella nga minuta e pare ka qene nje levizje e guximshme e Antonio Contes ne derbi por doli nje gjetje mjaft e bukur: ne fakt, te gjitha zgjedhjet e Contes te shtunen dolen keshtu.

Nderkohe, le te kujtojme edhe njehere bashke notat per lojtaret e Interit nga tre gazetat me te medha ne Itali:

La Gazzetta dello Sport: Handanovic 6; Godin 6, de Vrij 6,5, Skriniar 6,5; D’Ambrosio 6, Barella 6,5 (nga minuta e 37′ Candreva pa vote), Brozovic 7, Sensi 7 (nga minuta e 27′ Vecino 6), Asamoah 6,5; Lukaku 7, Lautaro 6,5 (nga minuta e 31′ ). Conte 7.

Corriere dello Sport: Handanovic 6; Godin 7, de Vrij 6,5, Skriniar 6,5; D’Ambrosio 6, Barella 7,5 (nga minuta e 37′ Candreva 6), , Brozovic 7, Sensi 6,5 (nga minuta e 27′ Vecino 6), Asamoah 6,5; Lukaku 7, Lautaro 7 (nga minuta e 31′ Politano 6,5). Conte 8.

Tuttosport: Handanovic sv; Godin 7, de Vrij 6,5, Skriniar 6,5; D’Ambrosio 6, Barella 7,5 (nga minuta e 37′ Candreva 6), Brozovic 7, Sensi 6,5 (nga minuta e 27′ Vecino 6), Asamoah 7; Lukaku 6,5, Lautaro 6,5 (nga minuta e 31′ Politano 6). Conte 7.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.