Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

800 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, lajme te mira nga Spanja. Braida: “Rafinha? Eshte e mundshme qe…”

Inter, lajme te mira nga Spanja. Braida: “Rafinha? Eshte e mundshme qe…”
Bujar Berishaj

Inter dhe Rafinha, nje dashuri ne shikim te pare… e destinuar te vazhdoj.

Te pakten keshtu mund te shpresojme nese shikojme fjalet e para pak minutave te drejtorit sportiv te Barcelones, Antonio Braida.

I gjendur ne Napoli per nje event futbollistik, drejtori sportiv i Barcelones ka folur per mikrofonat e Preimium Sport sa i perket tratatives lidhur me Rafinhan.

E shkurt ka qene pergjigjja e tij, por qe mund te le te kuptosh shume: “Nese Rafinha qendron te Interi? Eshte e mundshme, te shohim tani”.

Nga raportimet e diteve te fundit dhe keto fjale te drejtorit sportiv te Barcelones shohim se qendrimi i Rafinhas te Interi nuk eshte dicka e pamundur por mund te ndodh me te vertete.

Se si do na e tregoj koha, por gjasat jane. Kujtojme qe Rafinha erdhi te Interi ne merkaton e dimrit si huazim dhe ka dhene nje ndihme te madhe ne kapjen e Champions League.

Lojtari tashme e ka shprehur deshiren e tij per te qendruar e ne anen tjeter edhe Interi e Spalletti do te ishin ta lumtur nese do mbanin akoma por duhet bere llogarite me rregullat e UEFA-se per bilancin dhe Fair Play Financiar.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.