Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,417 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, lamtumire Esposito: “Gjithcka e bere: ja skuadra e re e talentit italian. Po largohet me formule…”

Inter, lamtumire Esposito: “Gjithcka e bere: ja skuadra e re e talentit italian. Po largohet me formule…”
Inter Club Staff

Me sa duket per Sebastiano Esposito do te kete nje sezon tjeter shume larg Italise dhe normalisht jo tek Interi.

Kete lajm e ka dhene ne keto caste Sky Sport, e cila ka treguar keshtu edhe te rejat e fundit rreth asja qe ka ndodhur me talentin ne pronesi te Interit.

“Nga Zvicra ne Belgjike, kjo eshte aventura me e re per Sebastiano Esposito qe po kerkon te shpertheje ne futbollin e madh.”

“Pasi ka munguar aktivizimi i te drejtes se blerjes nga Basel, ne fakt, sulmuesi i Interit eshte vetem nje hap larg Belgjikes.”

“Ku? Do te shkoje te skuadra me e rendesishme ne Belgjike, Anderlecht, dhe sipas Sky Sport, futbollisti do te kaloje aty me nje formule te vecante.”

“Ajo do te jete nje huazim per nje sezon, por Anderlecht do te kete edhe nje te drejte blerje per lojtarin italian.”

“Tratativa do te mbyllet zyrtarisht ne fillim te javes se ardhshem kur edhe Esposito do te beje vizitat mjekesore ne Belgjike.”

“Me pas ai do te jete nje lojtar i Anderlecht. Nderkohe, ne oret ne vazhdim do te zbulohet edhe e drejta e blerjes.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.