Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

905 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, lamtumire Fair Play Financiar: do te kete merkato te madhe! Tani do te filloje gjuetia per…

Inter, lamtumire Fair Play Financiar: do te kete  merkato te madhe! Tani do te filloje gjuetia per…
Ardis
  • On 13/10/2018, 20:17

Merkato e veres se ardhshme mund te jete goxha zbavites per tifozet zikalter.

Klubi zikalter, ne fakt, do te dale nga kufizimet e Settlement Agreement e nenshkruar me 2015 dhe per rrjedhoje do te kete hapesira me te medha per te manovruar.

Edhe pse prej kohesh, nen menaxhimin Suning, shoqeria ka marre nje vendim deciziv per restaurimin e financave, ndryshe ka cfare rrugetimi zgjedhin ekipe te tjera si Milani.

Ja pse, shkruan Tuttosport, mund te filloje gjuetia e emrave te medhenj:

“Ne pritje te trofeve ne fushe, klubi ka gjetur ekuilibrin e tij financiar.”

”Shpalljet mbi financat e bilancit 2017-2018 te Milanit (-126 milione €), shtyjne drejt nje konfrontimi me Inter-in qe gjate viteve te fundit nisen rrugetimin e restaurimit te financave.”

”Mbas Settlement Agreement, e nenshkruar me 2015, llogarite jane permisuar progresivisht derisa te kene nje bilanc me deficit nen 40 milione €”.

“Dhe ne fund te ketij sezoni do te lirohen prej kufizimeve te fair-play financiar, nje hap i rendesishem per te lejuar hapesira me te medha manovrimi ne merkato.”

”Nje tifoz zikalter, ne eventin e Trento-s, permendi emrin e Modric duke bertitur, mirazhi i fundit te merkatos zikalter.”

”Pavaresisht mundesive reale per te transferuar Modric, Inter-i tashme do te jete ne ndjekje te emrave te medhenj”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.