Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 5, 2022

Scroll to top

Top

226 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, largohet Vecino? “Ja sa milione euro kerkon Interi per shitjen e tij ne janar: plot…”

Inter, largohet Vecino? “Ja sa milione euro kerkon Interi per shitjen e tij ne janar: plot…”
Inter Club Staff

Direkt nga grumbullimi i kombetares, Matias Vecino ka treguar shume qarte se nuk eshte i lumtur me situaten e tij tek Interi.

“Ne Milano une jetoj nje situate te papritur, nese vazhdon keshtu, do duhet te gjejme nje zgjidhje bashke me klubin.”

Keto kane qene fjalet e tij direkt nga Uruguai, por duket se sipas La Gazzetta dello Sport, keto fjale nuk kane tingelluar aspak mire ne Milano.

Madje per Interin tani po mendohet vertete per shitjen e tij, por gjithcka duhet te ndodhe sipas kushteve qe ka Interi.

“Zikalterit nuk kane ndermend aspak te bejne ulje per lojtaret dhe per te larguar Vecinon nga Milano, duhen te pakten 10 milione euro.”

“Nese nje oferte e tille nuk vjen, ai do te qendroje aty ku eshte dhe do te largohet me parameter zero ne fund te sezonit.”

“Cmimi eshte i vendosur dhe eshte bere i qarte edhe per agjentin e tij qe ka tentuar edhe ne te kaluaren te largoje lojtarin per nje shifer te ulet.”

“Inter nese arrin te shese Vecino per kete shifer, do te merrte keshtu ne dore nje shume te rendesishme per ta riinvestuar ne mesfushe.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.