2,809 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Lautaro me fjale shume te ashpra per shoket e skuadres: “Mendoj se nuk duhet te ndodhe me ajo…”

Inter Club Staff

Ka qene nje Inter e pabesueshme sot ne nje Meazza te mbushur plot e perplot duke fituar nje ndeshje te cmendur.

Gjithcka filloi shume keq me nje disavantazh 0-2, por skuadra e Inzaghit germoi dhe gjeti krenarine qe po mungonte.

Dy gola ne fund te pjeses se pare dhe dy gola me pas ne pjesen e dyte kane sjelle tre piket ne shtepi dhe vendin e pare te perkohshem.

Nderkohe, ne pushim te ndeshjes, Lautaro Martinez ka thene disa fjale shume te ashpra dhe me vend ne drejtim te shokeve ku ka perfshire edhe veten e tij.

Il Toro si scatena e lancia l'Inter in vetta: Lautaro toglie le castagne dal fuoco, Empoli ko 4-2 ed è sorpasso

“Rezultati eshte 2-2, por duhet te vazhdojme qe te luajme si 15-20 minutat e fundit. Nuk mund te luajme si ne fillim.”

“Shokeve? Them vetem se ne si skuader kemi pesuar dy gola qen e kete moment nuk mund ti lejojme vetes qe te pesojme.”

“Eshte e papranueshme. Duhet te bejme me mire”, ka thene Lautaro Martinez duke terhequr keshtu veshin e shokeve te skuadres.

Ne fakt, Inter ka pesuar dy gola ne pjesen e pare per shkak te dy gabimeve foshnjarake te prapavijes se Interit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.