Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 27, 2021

Scroll to top

Top

522 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Lautaro nuk permbahet pas ndeshjes: “Jam njeriu me i lumtur ne bote per faktin se do te…”

Inter, Lautaro nuk permbahet pas ndeshjes: “Jam njeriu me i lumtur ne bote per faktin se do te…”
Inter Club Staff

Edhe per Lautaro Mertinez duket se ka pasur nje ndalese te shkurter perpara mikrofonave te Sky Sport pas ndeshjes.

Keto kane qene fjalet e tij te plota:

Cfare do te thote kjo fitore per ju Lautaro? A eshte e rendesishme te kalohet grupi pas 10 viteve?

“Do te thote shume. Kemi bere ate qe duhet te benim dhe duhet te fitonim ndaj nje skuadre qe e mban mire topin.”

“Mungon edhe pak per kualifikimin, por keto tre pike jane vertete shume te rendesishme.”

Tani Interi ka arritur formen e saj me te mire…

“Shpresojme, por duam qe te qendrojme sa me lart te jete e mundur. Kunder Napolit kemi fituar nje takim direkt dhe na ka sherbyer per tu ngritur ne klasifikim. Sot luanim per te kaluar grupin nderkohe.”

Ti a je pak i lodhur? Po pas rinovimit si ndihesh?

“Jam njeriu me i lumtur ne bote qe kam firmosur dhe qe kam gjetur marreveshjen me klubin. Ka qene gjeja qe thoja dhe doja qe gjithmone.”

“Une dhe familja ime jemi shume te lumtur qe te qendrojme tek Interi dhe une tek Interi jam i lumtur per besimin qe kane tek une.”

“Mbase ne nivel personal nuk ka qene nje nate per tu mbajtur mend, por e rendesishme eshte qe skuadra fitoi sot.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.