Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,205 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter-Lecce, ja formacioni i perzgjedhur nga Conte per te paren e Serie A: surprize ne mesfushe!

Inter-Lecce, ja formacioni i perzgjedhur nga Conte per te paren e Serie A: surprize ne mesfushe!
Inter Club Staff

Ne pritje te Sanchez, Biraghi – dhe kushedi – nje sulmues tjeter dhe nje mesfushror por edhe ne pritje qe te zgjidhet njehere e pergjithmone ceshtja Icardi, Interi keshtu eshte gati te luaje ndeshjen e pare ne Serie A.

Interi shpreson qe ne te njejten kohe ta nise mire por edhe nga merkato te mos kete shaka te kripura. Nderkohe, kunder Lecces te sapongjitur ne Serie A, Fabio Liverani do te beje gjithcka cfare ka ne dore qe te luaje mire ndaj Interit por nga ana tjeter do te gjeje nje Antonio Conte super te motivuar per ta nisur ne menyren me te mire te mundshme ndeshjen e pare.

Ai do te besoje tek Romelu Lukaku, numri i tij i ri 9 zikalter. Shume motive sot per te qene te intersuar per ndeshjen sepse duket nje ndeshje qe mund te dhuroje me te vertete emocione.

TE REJAT NGA KAMPI I INTERIT – Keshtu, Conte duket shume i vendosur per te besuar tek dyshja e tij Lautaro-Lukaku me Esposito dhe Politano qe jane gati per te qene alternativa. Icardi natyrisht nuk do te jete as ne pankine.

Nga belgu tek argjentinasi pritet shume dhe duke nisur nga sot tekniku zikalter pret pergjigje ne fushe. E njejta gje vlen edhe per pjesen tjeter te skaudres sepse tranjeri vazhdon te besoje tek grupi: rezultatet e medha arrihen vetem me nje skuader te bashkuar.

Nuk diskutohet sot mbrojtja me tre me D’Ambrosio, De Vrij dhe Skriniar. Godin eshte jashte per demtim. Surpriza pritet te jete ne mesfushe ky Vecino pritet te luaje perpara Nicolo Barella.

Por perpara se te hidhemi tek formacioni zikalter, te kalojme edhe pak tek te rejat nga Lecce.

TE REJAT NGA KAMPI I LECCES – Salentinet jane rikthyer ne Serie A por kane gjetur menjehere perball nje nga gjigandet e Serie A.

Liverani nga ana e tij i ka paralajmeruar te gjithe: skuadra e tij nuk do te ndryshoje sjellje. Keshtu eshte e pritshme qe perballe te kemi Leccen qe tenton te beje ndeshjen me nje manover me top ne toke duke provuar te shfrytezoje shpejtesine e Lapadula dhe Falco qe jane favorite ndaj konkurenteve.

Per tu vleresuar Benzar, Shakhov dhe Mancosu. Te gjithe keta jane rikthyer ne dispozicion ne momentet e fundit. Ne mbrojtje eshte e mundur qe nga minuta e pare te jete Rispoli dhe Rossettini.

FORMACIONET E MUNDSHME:

INTER (3-5-2): Handanovic; D’Ambrosio, De Vrij, Skriniar; Candreva, Vecino, Brozovic, Sensi, Asamoah; Lukaku, Lautaro.

Preview Inter-Lecce - Conte, 'prima' a San Siro con Lukaku, Lautaro e Vecino

Ne stol: Padelli, Berni, Ranocchia, Bastoni, Lazaro, Dimarco, Dalbert, Borja Valero, Gagliardini, Barella, Politano, Esposito.

Tranjer: Antonio Conte.

Te skualifikuar: asnje.

Te padisponueshem: Diego Godin.

LECCE (4-3-1-2): Gabriel; Rispoli, Rossettini, Lucioni, Calderoni; Petriccione, Tachtsidis, Majer; Mancosu; Falco, Lapadula.

Ne stol: Vigorito, Riccardi, Vera, Benzar, Gallo, Dell’Orco, Haye, Shakhov, Tabanelli, Farias, La Mantia, Dubickas.

Tranjer: Liverani.

Te skualifikuar: nessuno.

Te padisponueshem: Fiamozzi, Meccariello, Lo Faso.

Arbiter: La Penna. Asistent: Giallatini e Prenna. Arbiter i katert: Volpi. VAR: Aureliano (Fiorito).

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.