Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

490 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, lendim i muskulit ne kofshe per Gagliardinin. Pritet te mungoj rreth…

Inter, lendim i muskulit ne kofshe per Gagliardinin. Pritet te mungoj rreth…
Bujar Berishaj

Se bashku me Brozovic, Roberto Gagliardini ishte bere pike referimi ne mesfushe per Spallettin.

Eshte lenduar kunder Cagliarit dhe u detyrua te largohet nga fusha me barrele kurse sot i eshte nenshtruar ekzaminimeve mjeksore.

Nje lendim i muskulit ne kofshe dhe nje lendim i tille zakonisht do te thote te pakten kater jave jashte fushes, dhe duke qene pese ndeshje nga fundi i kampionatit duhet kuptuar nese lojtari do t’ia dal te luaj akoma ne kete sezon.

Ndoshta ne ndeshjen e fundit kunder Lazios ne Olimpico. Kjo eshte ajo qe shkruan Interi ne sajtin zyrtar:

“Rezonance magnetike per Roberto Gagliardinin kete mengjes ne Institutin klinik Humanitas te Rozzano pas lendimit qe ka pesuar ne pjesen e par ene ndeshjen kunder Cagliarit”

“Ekzaminimi ka shfaqur nje lendim te muskulit semimembranoz te kofshes se djathte. Gjendja fizike e lojtarit do te vleresohet jave pas jave”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.