Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

486 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Liverpool po tenton te rrembeje objektivin e madh te Interit per sezonin e ri? “Klopp deshiron me cdo kusht…”

Inter, Liverpool po tenton te rrembeje objektivin e madh te Interit per sezonin e ri? “Klopp deshiron me cdo kusht…”
Inter Club Staff

Ka pasur nje lojtar keto dite qe ka bere te perflitet shume ne Liverpool por edhe ne Milanon zikalter.

Behet fjale per Georgino Wijnaldum, hollandezin qe eshte ne skadence kontrate me Liverpool dhe qe eshte kerkuar nga Interi me ngulm.

Por sipas lajmeve te fundit, ai ndodhet shume afer Barcelones, kjo edhe fale punes shume te mire te Koman qe eshte tranjer i Barces.

Nderkohe, Marotta, edhe per shkak te pengeses se investimeve nga Suning, duket se eshte dorezuar per te.

Por nje problem tjeter ka dale ne pah tashme: Liverpool, qe ka humbur Wijnaldum, ka hedhur syte te nje objektiv i rendesishem i Interit.

“Me sa duket Jurgen Klopp po ndjek me shume kujdes Rodrigo De Paul, argjentinasin e Udineses per te zevendesuar hollanezin.”

“Ai shihet si nje nga emrat me te nxehte per tu transferuar ne Premier League, edhe pse zikalterit kane kohe qe e ndjekin me kujdes.”

“Tashme Interi duhet te levize me shpejtesi nese deshiron te binde lojtarin, sepse nese Liverpool do e kete seriozisht, zikalterit do e kene teper te veshtire per shkak edhe te resurseve te pakta ekonomike qe kane keto kohe.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.