Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 20, 2021

Scroll to top

Top

903 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, lojtaret big qendrojne: plusvalencat behen me lojtaret jashte projekti. Idea e Ausilios eshte…

Inter, lojtaret big qendrojne: plusvalencat behen me lojtaret jashte projekti. Idea e Ausilios eshte…
Bujar Berishaj

Pasi ka siguruar sherbimet e De Vrij, Asamoah dhe Lautaro Martinez, tani Interi duhet te mendoj edhe per bilancin.

Brenda qershorit dirigjenca zikalter duhet te gjej rreth 40 milione plusvalenca dhe i pari qe sjellur disa prej tyre eshte Geoffrey Kondogbia pas shitjes te Valencia.

Por jo vetem, sepse Tuttosport shpjegon strategjine e Interit duke shkruar se: “Interi deshiron te shes lojtaret qe jane jashte projektit si Nagatomo (Galatasaray me shume mundesi do e blej), Biabiany e ndoshta edhe Eder”.

“Ketyre ju shtohen edhe disa te rinje ne menyre qe te mos sakrifikohen lojtaret big. Nje rruge qe eshte bere vitin e kluar me Skriniar qe erdhi nga Sampdoria per nje shume te caktuar, dhe Caprari qe u ble 5 milione e pastaj perfundoj te Samp ne kete tratative duke u vleresuar 15 milione euro”, shkruhet te gazeta torineze.

Keshtu klubi zikalter do te tentoj te bej marreveshje te ngjashme me 5 klube tjera si Sampdoria, Sassuolo (ku luan Politano), Bologna (ku luan Verdi) dhe Cagliari (me Interin te interesuar per Barellan).

Te rinje qe mund te futen ne tratativa te ngjashme brenda 30 qershorit duke sjellur keshtu plusvalenca me te medha ne bilanc (Dimarco, Emmers, Pinamonti dhe Puscas) eshte strategjia qe pritet te ndjek Ausilio.

Ausilio, dje ne mengjes, ka takuar agjentin e Nainggolan e Barella. Do te duhet gjithashtu nje zevendesues per Cancelo e Rafinha nese nuk arrihet te blihen.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.