Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

929 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Lukaku i kthen pergjigje pyetjes qe te gjithe tifozet kishin kohe qe e benin!

Inter, Lukaku i kthen pergjigje pyetjes qe te gjithe tifozet kishin kohe qe e benin!
Inter Club Staff

Ne faqet e numrit te saj te perditshme, gazeta La Repubblica ka analizuar suksesin e Interit ne fund te ndeshjes se djeshme ndaj Lecces.

“Goli i 1-2 i shenuar ne nje menyre te cuditshme nga Dumfries ka ardhur vetem pasi koha e rregullt kishte skaduar”.

“Ishte minuta e fundit dhe ishte nje ndeshje qe u mbyll alla-Mou ne koherat e tij si zikalter me kater apo pese sulmues ne fushe”.

“Goli i pare i Lukakut nderkohe ka qene komplet nje histori tjeter, sepse erdhi me nje thjeshtesi teper te madhe”.

“Per belgun mjaftuan vetem 81 sekonda per ti kujtuar te gjithe Serie A qe ai eshte rikthyer dhe mund te ndryshoje ekuilibrat e nje ndeshje”.

“Ne kete moment Premier League eshte nje kujtim i larget per te dhe ai perpara ka nje Serie A qe e pret me krahe hapur”.

“Kunder Lecces kishte shenuar golin e tij te pare ne Itali dhe kunder Lecces sapo ka shenuar golin e tij te pare pas rikthimit”.

“Ishte nje gol ne ndeshjen e tij te debutimit qe i kthen pergjigje te gjithe pyetjes qe tifozet kane bere: a do te jete perseri ai Lukaku qe kemi pare ne dy sezonet e tij te para me Interin?”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.