Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

585 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Marotta ben levizjen e pare anti-Conte? “Me sa duket ai po mendon qe urgjentisht te…”

Inter, Marotta ben levizjen e pare anti-Conte? “Me sa duket ai po mendon qe urgjentisht te…”
Inter Club Staff

Sapo Antonio Conte eshte ulur ne pankinen e Tottenham, menjehere ka pasur me dhjetra lajme per lojtaret e Interit.

Sipas shume mediave, Conte deshiron qe te marre ne Londer per te ndertuar skuadren e re te Tottenham ish-lojtaret e tij tek Interi.

Por pikerisht per kete arsye, sipas asaj qe tregon calciomercato.com, Inter me ne krye Marotten po ben levizjet e para anti-Conte.

“Gjithcka ka te beje me lojtare qe pelqehen shume nga Conte por qe Interi deshiron ti blindoje ne Milano.”

“I pari qe Interi mund te zgjedhe te rinovoje nga keta emra qe Contes i pelqejne eshte Milan Skriniar, qe ka kontraten ne skadence ne 2025.”

“Nderkohe, pervec tij, Inter po shikon me shume kujdes edhe Stefan De Vrij, qe ka nje kontrate deri ne 2023 dhe eshte nje lojtar qe ka rrezik akoma edhe me te larte per te gjithe ate qe ai perfaqeson ne krahasim me Conten.”

“Inter dhe Marotta po mundohen qe ta cojne rrogen e lojtarit qe merr aktualisht 3 milione euro ne 4 milione euro ne sezon.”

“Por nuk ka vetme kaq. Marotta po mundohet edhe per Marcelo Brozovic edhe pse kjo situate ska te beje shume me Conten per me kroatin dhe deshiren e tij.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.