Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

416 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Marotta eshte gati te paguaje klauzolen per lojtarin e talentuar ne Serie A? “Ja detajet, ai do kushtoje 5-8 milione euro.”

Inter, Marotta eshte gati te paguaje klauzolen per lojtarin e talentuar ne Serie A? “Ja detajet, ai do kushtoje 5-8 milione euro.”
Inter Club Staff

Nicolò Rovella eshte nje nga talentet me te medhenj te futbollit italian dhe prej shume kohesh flitet per nje transferim te tij tek Interi.

Mesfushori i lindur ne vitin 2001, eshte ne skadence kontrate ne qershor me Genoan dhe ky faktor e ben edhe me te arritshem ne merkato.

Sipas asaj qe tregon Corriere dello Sport, lojtari po diskuton me Genoan per nje rinovim kontrate qe parashikon nje klauzole prej 5 deri ne 8 milione euo.

Keshtu, ai nuk deshiron qe ti beje dem skuadres qe e ka arritur, por do i jepte mundesi asaj te fitonte dicka per investimin e bere per te.

Nicolò Rovella, Genoa

Nje e re kjo qe nuk do te bente Interin qe te bente hapa pas, sepse per nje talent te tille, kete shifer Marotta do e paguante me deshire per te kaluar edhe konkurencen e Juventusit.

“Per sa i perket te ardhmes, investimi per Rovella quhet low cos nga Interi, duke pare perllogaritjen qe bejne zikalterit.”

“Ne kete moment, agjenti po punon per rinovimin qe do te kete nje klauzole 5 deri ne 8 milione euro, qe nuk eshte aspak nje shifer e larte.”

“Interi nuk deshiron te futet ne gare qe tani per te duke i ofruar nje kontrate me parameter zero, sepse nuk deshiron te prishe mardheniet edhe me presidentin e Genoas, Preziosi.”

“Ne rast se Genoa do te qendroje ne Serie A, ideja e Interit eshte ta lere lojtarin te luaje edhe per nje sezon tjeter aty.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.