Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 29, 2020

Scroll to top

Top

1,275 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

“Inter, Marotta eshte shume afer nje lojtari italian qe sapo ka refuzuar Napolin. Per Nainggolan kam degjuar se mund te largohet ne fund te sezonit!”

“Inter, Marotta eshte shume afer nje lojtari italian qe sapo ka refuzuar Napolin. Per Nainggolan kam degjuar se mund te largohet ne fund te sezonit!”
Inter Club Staff

Ciro Venerato, gazetari i njohur italian ka folur per Radio Sportiva dhe ka prekur shume tema te se ardhmes zikalter dhe merkatos se Interit. 

Ja fjalet e tij te plota:

Ai e ka nisur me nje koment per nje futbollist italian: “I pelqen shume skuadrave, e kerkon edhe Juventusi por ende nuk ka nisur asnje diskutim per te. Napoli eshte refuzuar nga Cagliari dhe nga lojtari. Po flasim per Nicolo Barella i cili do te deshironte te transferohej ne Milano por mbi te eshte fort edhe Chelsea. Marotta eshte shume afer tij.”

Me pas, per shkembimin Dybala-Icardi ai ka thene: “Eshte pa frike nje mega-operacion. Mund te sjelle shume te mira dhe po aq difekte. Icardi ka nje sjellje te veshtire. Dybala mund te beje ndeshje te medha dhe ndeshje medioker por te dy ata mbeten dy lojtare te medhenj.”

Mbi te rinjte italian ai ka thene: “Zaniolo do te rinovoje me Romen sepse deshira per ta bere kete gje ekziston. Barella dhe Tonali jane ne shenjestren e Interit por operacioni Zaniolo ka qene nje dhurate nga zoti per Romen.”

Mbi Nainggolan: “Deri me tani ka pasur zgjenjim jo vetem per blerjen e tij por edhe per humbejn e Zaniolos. Sipas informacioneve te mia ai mund te largohet nga Interi ne vere e mund te mos jete me pjese e projektit te Interit.”

Mbi Chiesan: “Juventusi po punon fort per te, por ka skuadra te rendesishme italiane dhe te huaja qe do te tentojne gjithashtu. Juve mbetet pretendente kryesore per shkak te fuqise ekonomike.”

Mbi ceshjten Icardi: “Karriera e Icardit ka pesuar nje stop qe nuk gezon as ate e as Interin. Per ta shitur duhet gjetur nje po aq i mire sa ai. Nuk eshte e thjeshte as ekonomikisht e as taktikisht.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.