Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

532 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Marotta ka bere gati suprizen e madhe ne merkaton e janarit? “Ai ka arritur qe te bllokoje rinovimin e lojtarit…”

Inter, Marotta ka bere gati suprizen e madhe ne merkaton e janarit? “Ai ka arritur qe te bllokoje rinovimin e lojtarit…”
Inter Club Staff

Nje ndeshje e luajtur ne dy binare te ndryshem: nga njera ane fusha, sfida me Udinesen dhe nga ana tjeter, ajo e rinovimit qe po komplikohet.

Fiorentina rrezikon te humbase Nikola Milenkovic, nje lojtar shume i rendesishem i mbrojtes se Fiorentines.

Sipas asaj qe tregon Corriere dello Spot, tratativa e lojtarit me klubin nga Firenze po vazhdon, por deri me tani pa asnje lajm.

Kontrata e tij aktuale perfundon ne 2022, qe eshte shume pak dhe eshte nje vit qe ul ndjeshem edhe koston e kartonit te tij.

Ne kete moment qe po flasim, Interi po monitoron situaten dhe eshte super e gatshme qe te perfitoje nga kjo.

Ne javet e ardhshme, Fiorentina nderkohe do te tentoje te ulet me agjentin Fali Ramadani per te folir pikerisht per rinovimin, por sipas disa burimeve, mendohet se eshte pikerisht Marotta pas deshtimit te rinovimit deri me tani.

Nese rinovimi do te vazhdoje te mos vije, Fiorentina mund te shese Milenkovic qe ne janar per te mos rrezikuar qe ta humbase me zero nje vit e gjysem me pas.

“Do te duhet nje marreveshje me nje klub tjeter si ajo me Chiesa”, shkruan Corriere dello Sport.

Lojtari qe u transferua me pas te Juventusi, kishte nje kontrate deri ne 2022 me violat perpara transferimit te Juventusi.

Nderkohe, per Milenkovic, Fiorentina ne vere ka ngritur nje mur te vertete per Milenkovic duke kerkuar plot 40 milione euro, por nese rinovimi nuk do te vije, kjo shifer do te ulet ndjeshem.

Interi ka folur me ta ne te kaluaren per ta zevendesuar me Skriniar, por sllovaku nuk u transferua te Tottenham ne Londer dhe as serbi nuk kaloi dot ne Milano.

Keshtu, Marotta me sa duket ka gati surprizen e madhe te merkatos se janarit.

Mund te jete pikerisht 23 vjecari nga Beogradi ku mendohet se eshte pikerisht Marotta pas refuzimit te rinovimit nga ana e tij me Fiorentinen.

Te jete e vertete?

Askush nuk e di, por per ta marre vesh, do duhet te presim merkaton e radhes.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.