Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 27, 2021

Scroll to top

Top

251 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Marotta ka marre nje lajm te mire nga Bayern per Ivan Perisic: ja detajet

Inter, Marotta ka marre nje lajm te mire nga Bayern per Ivan Perisic: ja detajet
Inter Club Staff

Interi ka pasur jo pak dhimbje koke keto kohe per sa i perket merkatos dalese dhe lojtareve qe jane ne huazim e ndodhen jashte planeve zikalter.

Por nuk eshte pikerisht keshtu per Ivan Perisic: ai, sipas raporteve te fundit te mediave, me sa duket eshte afruar perseri me Bayern Munich.

Kroati mund te qendroje ne Bavari edhe pas perfundimit te huazimit, dicka qe shihej si pak e mundur disa jave me pare.

Pavarsisht se opsioni per blerjen e lojtarit ka skaduar prej javesh, dy klubet kane nje dakordesi verbale per te arritur nje marreveshje finale.

“Interi ka nje marreveshje me Bayern Munich dhe dy klubet do te degjohen perseri ne te ardhmen per te vene pikat mbi ‘i’ per kroatin. Ky eshte lajmi i mire qe ka marre Marotta nga Bayern.”

“E drejta e blerjes qe gjermanet kishin per ta blere Perisic ka skaduar ne mes te majit, por Ivan ka nje marreveshje edhe vete me Bayern.”

“Gjithesesi, ai ndryshe nga Icardi, nuk ka per qellim te riktehhet ne Milano apo ne Seire A dhe deshiron qe ta vazhdoje karrieren e tij ne Gjermani.”

“Ja pse Marotta dhe Rummenigge kane rene dakort qe ai do te qendroje ne Gjermani dhe e kane shtyre takimin final ne nje moment te dyte”, shpjegon Corriere dello Sport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.