Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,595 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Marotta pas Dybala syte nga dy lojtare te tjere te Juventusit? “Kini kujdes, sepse ai po tenton edhe…”

Inter, Marotta pas Dybala syte nga dy lojtare te tjere te Juventusit? “Kini kujdes, sepse ai po tenton edhe…”
Inter Club Staff

Pasi ka humbur kete Scudetto vetem ne javen e fundit, Inter tashme deshiron qe sezonin e ri ta nise si nje pretendente serioze.

Nderkohe qe tratativa per Paulo Dybala dhe Romelu Lukaku po vazhdojne perpara me nje shpejtesi te madhe, Marotta ka edhe objektiva te tjere.

Ai po ben gjithcka qe ne duart e Simone Inzaghit te vendoset “lodra perfekte” per te tentuar yllin e dyte ne fanelle.”

Por nderkohe qe Dybala eshte prane Interit, Marotta ka hedhur syte pikerisht nga Juventusi per dy lojtare te tjere qe aktualisht jane pjese e tyre.

“Behet fjale per Juan Cuadrado dhe Federico Bernardeschi, dy lojtare krahu qe ne Torino jane marre pikerisht nga Marotta.”

“Sipas betting analyst te Sisal, shanset qe Cuadrado te vishet zikalter ne kete merkato nuk jane te vogla: nje kalim i tyre ne Milano sot kuotohet me koeficentin 5.”

“Nderkohe, per sa i perket Bernardeschi, ato jane me te ulta, sepse koeficenti per transferimin e tij eshte 7,50.”

“Marotta po i ndjek te dy ata me kujdes, dhe nese Juventusi do e leshonte Cuadradon, ai nuk do e mendonte dy here ta merrte me parameter 0. Por qe kjo te ndodhe, duket e veshtire.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.