Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 24, 2021

Scroll to top

Top

272 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

INTER, MAROTTA REFUZON DY OFERTA PER ERIKSEN DHE PERISIC: “Ja detajet. Oferta erdhi nga…”

INTER, MAROTTA REFUZON DY OFERTA PER ERIKSEN DHE PERISIC: “Ja detajet. Oferta erdhi nga…”
Inter Club Staff

Nje lajm i fundit vjen ne keto caste nga Sky Sport ne Gjermani qe ka folur per nje oferte per dy lojtare te Interit qe ka ardhur ne oret e fundit ne zyrat zikalter.

Edhe pse kjo eshte nje merkato qe nuk po jep shume emocione, duket se disa tentativa te vogla po behen prej klubeve.

Edhe pse pandemia i ka shtyre te gjithe te jene shume te ngurte, me sa duket ne Gjermani apo ne Angli, dicka po leviz me shume se ne Itali.

Keshtu, sipas Sky Sport ne Gjermani, Interi ka marre nje propozim ne oret e fundit per Ivan Perisic dhe Christian Eriksen.

“Me sa duket ka qene skuadra e Hertha e Berlinit e cila ka bere nje oferte te dyfishte per dy lojtare te Interit.”

“Behet fjale per Ivan Perisic dhe Christian Eriksen, por kjo oferte eshte refuzuar menjehere nga Beppe Marotta.”

“Interi duket se nuk e ka pranuar kete oferte per arsye se nuk shikon nga merkato njerez te duhur per ti zevendesuar ata.”

“Por nje arsye tjeter eshte se zikalterit nuk bejne dot operacione ne hyrje dhe kjo mund te jete nje arsye kryesore qe Marotta te kete refuzuar dy ofertat.”

“Por duhet theksuar gjithashtu se oferta per Interin ka qene nje huazim i thjeshte per te dy me rrogen e paguar ne menyre te pjesshme. Nje formule kjo qe nuk gjen askend dakord te klubi zikalter.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.