Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 28, 2020

Scroll to top

Top

190 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Marotta shperthen kunder Qeverise: “Eshte e pamundur te fillojme me keto rregulla. Ja pse.”

Inter, Marotta shperthen kunder Qeverise: “Eshte e pamundur te fillojme me keto rregulla. Ja pse.”
Inter Club Staff

“Protokolli eshte i eger dhe i veshtire. Per te mos perdorur fjalen i pamundur. Ne jemi te gjithe dakort te rifillojme.”

“Por kunder ketij protokolli ka edhe klube te tjera si Milan, Napoli, Atalanta, Sassuolo, Genoa, Verona apo Cagliari.”

Ky ka qene mesazhi i pare dhe i qarte i Beppe Marotta, administratori i deleguar i Interit qe ka derguar nepermjet gazetareve te QSVS, program i Telelombardia.

Fjalet e tij i referohen vendimit te klubit zikalter dhe klubeve te tjera per te mos nisur me stervitjet kolektive ne daten 18 maj nese protokolli do te jete po ky.

Ai eshte cilesuar si i eger deh i veshtire, eshte i konsideruar nder te tjera i parealizueshem nga ana logjistike: nuk mund te garantoje izolim total ne grumbullim per te gjithe stafin qe rretullohet perreth skuadres.

“Nuk duam te bejme asnje polemike – shton administratori i deleguar i Interit – por thjeshte me keto rregulla nuk jemi ne gjendje te shkojme ne grumbullim.”

“Per kete arsye kerkojme nderrimin e tyre, ose nuk do te kemi alternativa”, ka shtuar per La Reppublica drejtuesi zikalter.

Keshtu, Marotta ka kercenuar ne nje fare menyre se nese protokolli nuk ndryshon, Interi dhe shume skuadra te tjera do te refuzojne te rifillojne Serie A.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.