Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

710 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Marotta zbulon: “Ja kush eshte deshira me e madhe qe kam ne kete moment. E ardhmja e Contes…”

Inter, Marotta zbulon: “Ja kush eshte deshira me e madhe qe kam ne kete moment. E ardhmja e Contes…”
Inter Club Staff

Vetem pak para takimit ndermjet Interit dhe Bayer Leverkusen, mer mediat ka folur Beppe Marotta. 

Ai ka folur per shume tema te ndryshme, ku ka prekur edhe te ardhmen e Contes ne fjalet e tij.

Kjo ndeshje ndaj Bayer Leverkusen, cfare do te thote per ty?

“Eshte nje ndeshje e rendesihme qe do te kerkojme ta nderojme sa me shume sepse eshte e rendesishme qe te njihet puna e bere nga Conte dhe nga skuadra dhe duhet theksuar qe ka pasur nje rritje ne krahasim me te kaluaren.”

Pirlo te Juventusi, a e prisnit kete vendim?

“Une e kam pasur si lojtar dhe kam shume vleresim per te. Eshte nje njeri dhe profesionist i madh.”

“Eshte nje zgjedhje natyrisht qe do kurajo por i uroj fat.”

Ka pasur shume rotacion (per shembull Sanchez dhe Eriksen qe rrine jashte dhe futen per te bere diferencen). Mendoni se eshte i drejte?

“Ndeshjet luhen per 95-100 minuta, prandaj te gjithe jane te rendesishe. Cdo titullar eshte i rendesishem.

“Forca jone duket ne cdo moment te deshira qe kemi per te fituar.”

“Kemi nje grup lojtaresh shume te rendesishem dhe kush qendron ne pankine do te thote se do te ndihmoje me vone shoket, por do i ndihmoje ata.”

Eshte nata e San Lorenzos, cfare deshire shpreh ti sot?

“Qe ylli me i rendesishem te jete ylli i skuadres, dhe qe te kete nje aspekt pozitiv per te gjithe e per te vazhduar ne kete rruge te nisur.”

“Per te vazhduar kete rritje, e kemi thene me shume se njehere se ai qe na ka sjelle deri ketu, meriton te ndjeje kenaqesi.”

Sensi si eshte?

“Shume mire. Ka qendruar jashte per rshume kohe. Tani eshte ne dispozicion te Contes, por po rikthehet. Shpresoj te vazhdoje perpara dhe te jete edhe ai i perdorshem.”

E ardhmja e Contes?

“Kemi nje ndeshje te rendesishme sot. Me mire te perqendrohemi te ajo.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.