Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

242 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter: Mbrojtje solide. Miranda dhe Skriniar…

Inter: Mbrojtje solide. Miranda dhe Skriniar…
Andi Keci

Vetem pese pritje nga Handanovic dhe asnje gol i pesuar ne tre ndeshjet e fundit te zikalterve.Keto jane statistikat e mbrojtjes zikalter sa i perket 3 ndeshjeve te fundit kunder: Beneventos, Napolit dhe Sampdorias shkruan Gazzetta dello Sport.E perditshmja thekson se mbrojtja zikalter tashme ka gjetur qendrueshmerine, nje gje e cmuar kjo ne futboll.

“Ne 3 ndeshjet e fundit ne kampionat me mire si mbrojtesit zikalter kane bere vetem ata te Juventus qe kane pesuar 4 goditje ne porte. Qendrueshmeria e mbrojtjes se skuadres se Spallettit ka qene e tille dhe ne fillim te kampionatit ku zikalterit pesonin vetem 1 gol ne 4 javet e para te kampionatit. Per ta bere mbrojtjen akoma dhe me solide eshte dashur dhe rikthimi i Joao Miranda qe pas nje problemi muskular u rikthye perkrahe Milan Skriniar. Qendrueshmeria e sllovakut dhe mencuria e brazilianit perbejne nje mbrojtje te forte qe mund te jete nje pike kyce per arritjen e objektivit Champions League

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.