Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

747 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter mbush 110 vjet – Ja formacioni me i mire Italian i klubit

Inter Club Staff

Interi sapo ka mbushur 110 vjet dhe lojtaret qe kane veshur bluzen zikalter ne 110 vjet histori kane qene me qindra.

Klubi zikalter u krijua pikerisht me qellimin qe ti jepte cdo futbollisti ne bote, italian ose jo, me ngjyre ose jo, mundesine per te veshur fanellen e nje skuadre italiane.

Ne ate kohe nuk lejohej, por klubi qe zgjodhi te quhej Internazionale ishte e para qe i ofroi nje enderr cdo futbollisti te huaj.

Nderkohe qe kjo eshte nje nga gjerat me te bukura te Interit, ne anen zikalter te Milanos kane luajtur edhe shume italiane qe kane bere historine nder vite.

Pikerisht per kete ka menduar TuttoSport qe ka krijuar nje formacion me 11 lojtaret Italian me te mire te te gjitha koherave qe kane luajtur per Interin ne 110 vjet histori.

Ky eshte formacioni i kirjuar nga Tuttosport:

Walter Zenga, Giuseppe Bergomi, Giacinto Facchetti, Riccardo Ferri, Armando Picchi,Nicola Berti, Mario Corso, Sandro Mazzola, Alessandro Altobelli, Roberto Baggio, Christian Vieri.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.