Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,969 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

INTER, MBYLLET NDESHJA E PARE MIQESORE E SEZONIT: “10-0, menjehere nje gol i shenuar nga…”

INTER, MBYLLET NDESHJA E PARE MIQESORE E SEZONIT: “10-0, menjehere nje gol i shenuar nga…”
Inter Club Staff

Inter diten e sotme ka zhvilluar ndeshjen e saj te pare sezonale ne Appiano Gentile, por klubi nuk ka dashur qe ta quaje fiks te tille.

Nga ana e saj, Inter ka thene se ka zhvilluar nje ndeshje stervitore te perbashket me skuadren e F.C. Milanese ne qendren sportive zikalter.

Gjithesesi, kjo ka qene nje ndeshje qe ka sjelle plot 10 gola per djemte e Inzaghit ku me sa duket, golin e dyte e ka shenuar pikerisht Lukaku.

Ne fakt, ne kete ndeshje ka shenuar nje gol edhe blerja tjeter, shqiptari Kristjan Asllani, i cili ka shenuar golin e 3-0 ne pjesen e pare.

“Ndeshja ne Appiano Gentile e luajtur sot ndaj F.C. Milanese eshte fituar nga djemte te Inzaghit me rezultatin 10-0”.

“Goli i pare eshte shenuar nga Correa dhe i dyti me pas nga i sapo rikythyeri me fanellen e Interit, Romelu Lukaku”.

“Nderkohe, me pas, ne pjesen e pare te perfunduar me rezultatin 6-0, ka shenuar edhe Asllani, Fontanarosa dhe Lautaro dy here”.

“Ne pjesen e dyte, kater golat e tjere jane shenuar nga Sangalli, Andrea Pinamonti, Valentin Lazaro dhe ne fund nga Curatolo”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.