Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,706 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, me Thohir dy super blerje ne Gusht!

Inter, me Thohir dy super blerje ne Gusht!
Inter Club Staff

Tashme mirkuptimi ndermjet Eric Thohir dhe Massimo Morattit per kalimin e kuotave duket se ka ardhur.

Ja cfare shkruan sot gazeta Torineze Tuttosport per kete gje ceshtje: “Thohir nuk do ti zere direkt vendin Morattit, por fillimisht do te mbuloje borxhet e klubit me bankat. Eshte e mundur qe te kete nje periudhe te gjate perpara se te kaloje cdo gje ne duart e Thohir, e gjate kesaj kohe Moratti do te qendroje ne krye, dhe te drejtoje Thohir drejt Presidences. Por kjo gje nuk e ndalon Interin qe te beje nje merkato te mire, dhe mendohet qe gjate Gushtit do te kete disa super blerje per Interin me ardhjen e Indonezianit. I pari eshte Radja Nainggolan nga Cagliari, duke pare qe ai eshte me origjine indoneziane Thohir do te shpenzonte me gjithe qef per te. Nderkohe i dyti mund te jete qershia mbi torte, e ai mund te jete Hernanes i Lazios, njeroi qe do te plotesonte deshirat e Interistave, e keshtu Interi me keto blerje do te ishte pretendenti kryesor i Juventusit vitin qe vjen.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags