Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | May 25, 2019

Scroll to top

Top

987 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter-Medel, kontakte te reja. Eshte arritur marreveshja me Cardiff. Mbetet vetem nje pengese…

Inter-Medel, kontakte te reja. Eshte arritur marreveshja me Cardiff. Mbetet vetem nje pengese…
Ardi Deda

Kontakte te reja gjate mbremjes se djeshme midis Inter dhe Cardiff per Gary Medel, sipas asaj qe ka raportuar eksperti i merkatos Gianluca Di Marzio. Marreveshja ekonomike eshte arritur per 7 milione euro plus bonus per kalimin e kilianit ne zikalter. Inter ka rritur bonusin dhe Cardiff ka ulur kuoten fikse, dhe keshtu te dy klubet kane arritur marreveshjen. Per momentin diskutohet vetem menyra e pageses. Inter kerkon ta paguaje ne disa vite per mesfushorin, ndersa Cardiff do te deshirone te paguhej menjehere, ose ne nje kohe te shkurter. Sot pritet qe presidenti i Cardiff Vincent Tan te beje te ditur nese do te pranoje menyren e pageses te propozuar nga zikaltrit. Por tratativa per Medel eshte praktikisht e mbyllur, Inter pergatitet te mireprese Pitbullin e saj te ri ne mesfushe.

 

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags