Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

940 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, mediat britanike nuk permbahen: “A e pate Interin? Liverpool duhet ti thote faleminderit vetem…”

Inter, mediat britanike nuk permbahen: “A e pate Interin? Liverpool duhet ti thote faleminderit vetem…”
Inter Club Staff

Inter ka zhvilluar diten e djeshme nje ndeshje vertete te madhen ndaj Liverpool ku edhe ka fituar 0-1.

Per fatin e keq te skuadres zikalter, Alexis Sanchez mori nje karton te kuq vetem nje minute pas golit te Lautaro Martinez.

Por edhe pse eshte eleminuar, Inter ka marre elozhe te medha nga shtypi vendas i cili ka vleresuar lart skuadren e Inzaghit.

Sipas tyre, Inter ka qene ne lartesine e kalimit te turit ndaj Liverpool, por keta te fundit duhet ti thone faleminderit… Alexis Sanchez.

Image

Sipas asaj qe tregon sot FcInterNews.it, mediat ne Angli sot jane hapur me tituj si “Thank you, Alexis” apo “Red Devil Sanchez.”

“A e pate Interin? Liverpool duhet ti thote faleminderit vetem nje lojtari: Sanchez”, shkruajne nder te tjera ata.

“Ne brendesi te tyre lexohet qarte se si Inter ka luajtur si e barabarte per minutat qe ishin me 11 lojtaren e fushe dhe i ka futur friken thelle Liverpool ne ato minuta te golit.”

“Por me pas, per shkak te kartonit te kuq te Sanchez, Interi u shfry dhe nuk mundi te bente dot me gje.”

“Keshtu, Reds duhet ti thone faleminderit Alexis Sanchez nderkohe qe paraqitja europiane ka lene per te deshiruar ne keto 180 minuta”, lexohet ne faqet e tyre.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.