Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 8, 2022

Scroll to top

Top

617 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, merkato e janarit fillon qe tani? “Conte po kerkon me ngulm shitjen e nje lojtari menjehere: Interi po tenton…”

Inter, merkato e janarit fillon qe tani? “Conte po kerkon me ngulm shitjen e nje lojtari menjehere: Interi po tenton…”
Inter Club Staff

Inter po pergatitet per merkaton e janarit: zikalterit jane gati per te bere operacione si ne hyrje por edhe nedalje.

Nderkohe, operacioni i pare me sa duket eshte vendosur qe tani. Behet fjale per Radja Nainggolan, nje lojtar qe eshte sulmuar hapur dhe publikisht nga Antonio Conte pas ndeshjes Inter-Parma.

Belgu ishte shume afer rikthimit te Cagliari ne vere, por ka qendruar ne Milano ne oret e fundit te merkatos.

Gjithesesi, ai duket sikur spo kalon nje moment shume pozitiv tek Interi, pas nje sezoni te nje niveli te larte te Cagliari.

Fjalet e Contes (“gjykojeni ju paraqitjen e Nainggolan”), duket se jane nje tregues i qarte i se ardhmes se belgut ne Milano.

“Tashme nje transferim i tij ne janar duket i sigurt. Interi nuk deshiron te prese oret e fundit te merkatos per te vendosur dicka te tille.”

“Zikalterit nuk duan te perserisin nje situate si me Cagliarin perseri, ku gjithcka deshtoi vetem ne fund fare.”

“Vleresimi per te ne kete moment eshte 10 milione euro dhe po punohet qe te gjendet rruga e duhur, por largimi i Ninja ne janar eshte me shume se sa nje prespektive”, shkruan Fabrizio Romano ne Calciomercato.com.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.