Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | August 8, 2020

Scroll to top

Top

439 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, merkato ne mesfushe tashme ka nje emer: Marotta ka vetem nje objektiv!

Inter, merkato ne mesfushe tashme ka nje emer: Marotta ka vetem nje objektiv!
Inter Club Staff

 Pavarsisht emergjenes totale ne futboll, Interi vazhdon punen e saj teper te rendesishme per projektimin e skuadres e sezonit te ardhshem.

Sipas asaj qe thote Sport Mediaset, Beppe Marotta eshte fiksuar aq shume me nje lojtar sa deshiron ta sjelle me cdo kusht ne Milano.

Kjo ka ndodhur sepse administratori i deleguar i Interit sheh tek ai nje talent qe mund te luaje pa problem tek Interi sot, por mund te behet dy here lojtari qe eshte sot ne te nesermen.

Po flasim per Sandro Tonali, mesfushorin shume te talentuar te Bresicas per te cilen kemi dite qe shkruajme artikujt nga mediat italiane.

Gjithmone sipas Sport Mediaset, ne ditet e kaluara ka pasur kontakte mjaft te shpeshta me agjentin e lojtarit.

“Pse gjithe ky nxitim? Beppe Marotta deshiron te kete nje marreveshje me lojtarin perpara se te ulet ne tavolinen e diskutimeve me klubin e Brescias.”

“Massimo Cellino nuk eshte nje negociator i lehte dhe prandaj Marotta deshiron te bisedoje me presidentin e Brescias i sigurt per vullnetin e Tonalit.”

“Nderkohe, gjithmone per sa i perket mesfushes se Interit sezonin e ardhshem, po vijne ne rritje edhe shanset e Radja Nainggolan tek skuadra e Contes pas perfundimit te huazimit tek Cagliari.”

Keshtu eshte shprehur Sport Mediaset pak momente me pare per Tonali-Inter por nga ata nuk ka munguar as nje koment edhe per Nainggolan.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.