Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,180 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter-Milan, Brozovic heroik: “Vetem qe te mos dilte nga fusha, ai kaloi te gjithe pushimin duke…”

Inter-Milan, Brozovic heroik: “Vetem qe te mos dilte nga fusha, ai kaloi te gjithe pushimin duke…”
Inter Club Staff

Gjithmone eshte thene se qe nje skuader te jete fituese, duhet te kete nje grup te madh, te bashkuar por edhe qe sakrifikon gjithcka ne te miren e suksesit kolektiv. 

Duket se pas shume vitesh te mbushur plot me veshtiresi, Interi pothuajse e ka arritur dicka te tille dhe kjo fale edhe Spallettit.

Kjo gje mund te vihet re edhe ne gjerat e vogla por edhe ne te medha, por edhe ne gjeste si ato te Marcelo Brozovic ne derbin ndaj Milanit.

Pikerisht per kete fakt ka folur sot La Gazzetta dello Sport e cila ka zbuluar nje prapaskene teper interesante per sa i perket pushimit te ndeshjes derbi Inter-Milan dhe mbi te gjitha me gjendjen e Marcelo Brozovic qe ne pushim te ndeshjes kishte thene se mbase nuk do ja dilte dot te ishte ne pjesen e dyte gjate komunikimit me stafin dhe Spallettin.

Ja cfare shkruan Gazzetta dello Sport: 

Related image

“Ka nje sekret te vogel pas fitores se derbit tek Interi.”

“Ne fund te pjeses se pare, Brozovic tregon se ndoshta sdo ja dale dot dhe kerkon zevendesimin. Merr menjehere nje qese me akull te madhe dhe e vendos ne kofshe.”

“I thone: po sikur te shkosh tek bicikleta?”

“Thote menjehere ‘po’ dhe fillon te pedaloje. Objektivi eshte te mbaje muskulin e nxehte qe te evitoje kontraktimin.”

“Brozovic pedalon per 15 minuta. Po po, per te gjithe pushimin e ndeshjes.”

“Mbaron pedalimin, fashoh kemben dhe drejton shoket e skuadres drejt fitores.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.