Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

731 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter-Milan, eshte lufte per nje mesfushor te Mourinho

Inter-Milan, eshte lufte per nje mesfushor te Mourinho
Ardi Deda

Mesfushori i Chelsea John Obi Mikel eshte ne qender te nje dueli te ndezur midis Inter dhe Milan. Pasi ishin zikaltrit ato qe bene perpara per nigerianin, tani edhe Milan ka shfaqur interesat e tij. Mikel ka nje kontrate me Chelsea deri ne 2017 por pavaresisht kesaj drejtuesit e Chelsea do te ishin te gatshem ta lene te largohet pasi Mourinho e konsideron si nje rezerve. Milani e kerkon per te shoqeruar ish-shokun e tij te skuadres Essien, por Inter duket shume i vendosur per ta bere qe te veshe fanellen zikalter. Me nje shifer midis 15 dhe 20 milione euro marreveshja mund te mbyllet me sukses.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.