Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 27, 2020

Scroll to top

Top

170 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter-Milan, nje dyshim i forte per Piolin: gjithcka varet nga… Hakimi!

Inter-Milan, nje dyshim i forte per Piolin: gjithcka varet nga… Hakimi!
Inter Club Staff

Milani ka vetem nje dyshim ne formacionin e sotshem ne prag te sfides ndaj Interit te Antonio Contes.

Stefano Pioli do duhet qe te vendose lojtarin e fundit qe do te luaje si trekuartist, perkrah me Calhanoglu dhe Saelemaekers pas shpines se Zlatan Ibrahimovic.

Ata qe po luajne per nje vend titullari jane Castillejo dhe Brahim Diaz. Ne rast se Hakimi do te luaje nje ndeshje super, atehere belgu Saelemaekers do te kaloje ne te majte dhe ne te djathte do te luaje ish-lojtari i Real Madrid.

Sipas Tuttosport, Rafael Leao, do te jete nje zgjedhje nga pankina per Piolin dhe nuk do te luaje nga minuta e pare.

Kjo zgjedhje do te varet shume edhe nga lloji i lojes qe do te kerkoje te beje Milani ne kete ndeshje te rendesishme.

Nje dyshe Calabria-Castillejo dhe nje dyshe Theo-Saelemaekers nga tjetra do te thote se mund te mbrohen me mire.

Por duhet percaktuar fakti se zgjedhjet e Piolit po kushtezohen shume edhe nga Achraf Hakimi dhe paraqitja e tij ne fushen e lojes.

Ne mesin e fushes nderkohe do te luaje Bennacer dhe Kessie, ndersa ne mbrojtje rikthehet Romagnoli me Kjaer perballe Donnarumes qe do te luaje sot ndeshjen e 210 me Milanin.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.