Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,111 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Moratti: “Sabatini? Me vjen shum keq. Por ajo qe mendoj per Suning eshte…”

Inter, Moratti: “Sabatini? Me vjen shum keq. Por ajo qe mendoj per Suning eshte…”
Inter Club Staff

Ish-presidenti zikalter ka folur per mikrofonat e TeleLombardia ne diten e komunikimit zyrtar per largimin e drejtuesit te Suning.

Massimo Moratti, ish-president i Interit ka folur per mikrofonat e TeleLombardia per largimin e Sabatinit dhe per momentin zikalter.

Ja cfare ka thene ai para pak minutash:

“Nuk di shume, vetem cfare kam lexuar ne gazete.”

“Me vjen shume keq per te sepse ishte nje vlere e shtuar per klubin me eksperiencen e tij.”

“Por ne menyre te dukshme ka disa arsye qe e ndalojne ate te vazhdoje perpara me klubin dhe do te jete dakort me kete vendim: Interi eshte ‘verferuar’ me eksperience tani, por mund te shkoje perpara njesoj.”

Tifozet e Interit mund te rrijne te qete?

Beh, edhe une jam nje tifoz i Interit. Mendoj se po, ndodhin keto gjera ne nje klub per fat te keq, por shoqeria ka forcen per te vazhduar perpara.

Do te riktheheshe tek Interi nese do te krijohej mundesia?

No, ketu po flasim per Sabatinin. Ne kete moment nuk e mendoj kete gje dhe mendoj se aksioneret qe jane aty si Suning kane force dhe vlere per te bere mire gjerat dhe per te derguar Interin lart.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.