Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | August 14, 2022

Scroll to top

Top

1,177 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, mos po rrezikohet e njejta situate si me Lampard ne 2008? Ja cfare ndodhi ne ate kohe!

Inter, mos po rrezikohet e njejta situate si me Lampard ne 2008? Ja cfare ndodhi ne ate kohe!
Inter Club Staff

Interistat e mbajne ende mend veren e 2008 kur Jose Mourinho enderroi te sillte tek zikalterit Lampard, nxenesin e tij tek Chelsea.

Nje vere te tere duke enderruar Frank Lampard, ne vitin ku ai beri pushimet edhe ne Itali por me pas gjithcka deshtoi tek pjesa me e bukur.

Kur cdo gje u duk se po shkonte drejt blerjes se anglezit nga zikalterit me ne krye Mourinhon, Frank Lampard hoqi masken dhe rinovoi me Chelsean, deshira e tij qe nga momenti i pare.

Ishte vera e 2008 por shume tifoze zikalter kane frike mos do te perjetojne perseri endrren qe e pane te sfumonte pikerisht ne momentin qe pritejt e behej realitet.

Por sipas asaj qe thote Sky Sport me siguri sot:

“nuk ka asnje mundesi qe Modric te perdore Interin per te arritur nje rritje rroge  tek Real Madrid.”

“Modric deshiron te largohet nga Reali per te ndryshuar stil jete, deshiron te vije ne Itali pert e veshur fanellen e Interit. Deshiron nje sfide te re.:

“Nuk eshte nje ceshtje kontrate apo rritje rroge me Real. Modric ka zgjedhur Interin. Por personi qe do te vendose nese ai do te largohet ose jo, eshte Florentino Perez.”

“Por ne kete moment, nuk ka asnje gje te perbashket me situaten e Frank Lampard ne 2008 kur perdori Interin per rritje rroge.”

Me pak fjale, duket nje histori e ndryshme sipas asaj qe thote Sky. Te jete vertete keshtu?

Te gjithe shpresojme ta marim vesh neser, pas takimit me Perez.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.