Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

453 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter mund te humbase nje objektiv te madh te merkatos? “Nje klub nga Premier League ka bere oferte per…”

Inter mund te humbase nje objektiv te madh te merkatos? “Nje klub nga Premier League ka bere oferte per…”
Inter Club Staff

Sipas asaj qe thuhet diten e sotme nga Ciclo Deportivo, skuadra e Leeds United ka hedhur syte mbi nje objektiv te rendesishem te Interit.

Behet fjale per Nahitan Nandez, mesfushorin e Cagliarit qe perflitet shume per nje largim te mundshem kete merkato dimerore.

Lojtari i lindur ne 1995 ka kaluar nje sezon te turbullt edhe per faktin se ka goxha probleme me skuadren e tij.

Ai ka kerkuar te largohet qe ne vere ne drejtim te Interit, por Cagliari nuk e ka lejuar dicka te tille dhe me pas lojtari ka qendruar ne Sardenje.

Por cfare po ndodh tani? “Me sa duket, Leeds United shikon tek ai nje lojtar perfekt per skemat e skaudres por e vlereson ate si ne moshen e duhur per te bere kalimin ne Premier League.”

“Nandez ka cilesi teper te medha ne mesfushe por mund te luaje edhe ne krah, nderkohe qe Leeds ka nevoje per nje lojtar te krahut te djathte.”

“Ne kete moment Nandez ka shtyre shume per nje kalim tek Interi, por nese klubi zikalter nuk do te paguaje shifren e duhur te Cagliari, dicka e tille mund te deshtoje.”

“Ne kete rast, Leeds eshte gati te perfitoje dhe te beje nje oferte te rendesishme per te. Priten te reja ne ditet ne vazhdim.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.