Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 5, 2022

Scroll to top

Top

413 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, mund te kemi nje super lajm ne prag te derbit? “Ka shume mundesi qe te rikthehet edhe nje lojtar tjeter…”

Inter, mund te kemi nje super lajm ne prag te derbit? “Ka shume mundesi qe te rikthehet edhe nje lojtar tjeter…”
Inter Club Staff

Antonio Conte mund te buzeqeshe (edhe pse pak): ne diten e djeshme jane rikthyer nga Kombetaret dy lojtaret e pare, Brozovic dhe Pinamonti te cilet i jane nenshtruar edhe tamponit te pare.

Nderkohe, vetem ne mbremje ka mberritur Hakimi, e do te prezantohet sot ne Appiano bashke me pjesen tjeter te lojtareve.

Sipas Corriere dello Sport, ne prag te derbit, Interi mund te marre nje lajm shume te mire dhe Antonio Conte mund te lumturohet per kete jo pak.

“Dje ne mengjes ka qene ne Pinetina prezent edhe Brozovic dhe Pinamonti: tampon per te dy dhe sot, nese cdo gje del negative, gati per tu stervitur.”

 

“Hakimi nderkohe eshte rikthyer ne Milano vetem ne darke, prandaj, eshte e mundur qe te rikthehet te stervitet me grupin vetem te premten.”

NE PRITJE TE LAJMIT TE MIRE – “Duke mos pasur pozitivitete te tjera deri me tani, ka shume mundesi qe Conte te kete edhe nje rikthim te rendesishem ne skuaderne e pare.”

“Duke qene asimptomatik, ndermjet dites se sotme dhe dites se neserme, Bastoni do te beje nje tampon te ri.”

“Nese lojtari do te dale negativ, do mund te rikthehet ne dispozicion duke pare keshtu qe ditet e karantines te reduktohen nga 14 diten e 10 dite.”

“Po pse kjo shprese? Sepse e kaluara ka treguar se asimptomatiket kane shanse te mira qe te dalin negativ me shpejte se te tjeret. Por te shohim. Interi ka shprese per rikthimin e tij.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.