Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,579 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

“Inter, mundesi e madhe per nje goditje me paramter 0 ne 2023? Zikalterit ne fund te kesaj merkato mund te vendosin qe te…”

“Inter, mundesi e madhe per nje goditje me paramter 0 ne 2023? Zikalterit ne fund te kesaj merkato mund te vendosin qe te…”
Inter Club Staff

Demiral dhe Milenkovic mbeten ne qender te listes, por Inter po shikon edhe pista te tjera te rendesishme per blerjet ne mbrojtje.

Ashtu si tregon sot La Gazzetta dello Sport, ne fakt, prej shume javesh, tek Inter flitet edhe per nje emer ne Bundelige.

“Behet fjale per Manuel Akanji, i vlersuar nga Borussia Dortmund rreth 30 milione euro por qe eshte ne skadence ne qershorin e 2023.”

“Inter mund te vendose qe te beje nje marreveshje me lojtarin qe tani, por duke e rrembyer me nje cmim preferencial ne fund te merkatos”.

“Si mund te ndodhe kjo? Borussia Dortmund mund te pranoje te beje nje kompromis per ta shitur me pak se shifra e kerkuar fillimisht”.

“Kjo sepse ai eshte ne skadence kontrate dhe i bie qe te humbet me parametr 0 vetem nje sezon me pas, dicka qe nuk do i interesonte aspak”.

“Ne radhe te pare jane Demiral dhe Milenkovic, por Inter gjithesesi ka qene gjithmone e fokusuar te cdo mundesi qe jep merkato”.

“Manuel Akanji eshte nje nga mundesite me te mira, duke qene se eshte ne skadence vetem pas nje sezoni. Ai do te ishte dakort te transferohej direkt ne Milano, por nese ndodh kjo, mund te ndodhe vetem ne ditet e fundit te merkatos dhe me nje ulje nga Borussia Dortmund.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.