Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | December 1, 2020

Scroll to top

Top

272 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, mungese shume e rendesishme ndaj Sampdorias? Alarm i kuq ne mbrojtje!

Inter, mungese shume e rendesishme ndaj Sampdorias? Alarm i kuq ne mbrojtje!
Inter Club Staff

Pas eleminimit ne Kupen e Italise me nje barazim 1-1 ndaj Napolit, tashme Interi i Contes po behet gati per rifillimin e Serie A.

Tekniku zikalter deshiron qe ta nise me kemben e duhur me nje fitore per tu afruar menjehere me dy vendet e para, por nje problem eshte natyrisht edhe alarmi ne mbrojtje te skuadra zikalter ku ndaj Sampdorias mund te kemi nje mungese te rendesishme.

“Interi ka rinisur sot pergatitjen ne Appiano Gentile ne prag te rinisjes se Serie A te dielen.”

“Ne San Siro do te vije Sampdoria per te rekuperuar javen e 25 qe eshte e prapambetur.”

“Do te jete e rendesishme qe te verifikohen kushtet e Stefan De Vrij, qe doli nga fusha e lojes ndaj Napolit ne minutat e fundit per nje shqetesim muskular.”

“Gjendja e tij nuk shqeteson shume Interin per te ardhmen, por ai mund te mungoje ndaj Sampdorias edhe per te mos rrezikuar me shume.”

“Kjo gje do te sillte nje alarm te kuq ne mbrojtje, duke qene se aty ka probleme edhe D’Ambrosio me Godin, te dy lojtare qe munguan ndaj Napolit.”

“Por gjate kesaj jave ata pritet te integrohen me skuadren dhe te sterviten me lehte se te tjeret dhe te jene keshtu te pakten ne pankine ndaj Sampit. E sigurt mungesa e Vecinos qe ka problem me meniskun.”

“Po nese mungon De Vrij, kush do te luaje? Me favoriti ne kete moment eshte Andrea Ranocchia.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.