Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

249 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, mungojne golat. Vetem 10 lojtare kane shenuar. Me keq se zikalterit…

Inter, mungojne golat. Vetem 10 lojtare kane shenuar. Me keq se zikalterit…
Bujar Berishaj

Problemi i Interit eshte qe ka ne ekip pak lojtare qe shenojne.

Vetem 10 lojtare te ekipit kane shenuar dhe mbeshtetja nga Perisic e Icardi mbetet gjithmone e rendesishme per skuadren e Spallettit. Krahasimi me skuadrat tjera eshte shume dobet.

“5 lojtare me pak se Udinese e Benevento, 4 me pak se Juve, Milan, Napoli e Roma, 3 me pak se Lazio, Atalanta, Fiorentina, Torino dhe Crotone, 2 me pak se Bologna, Chievo, Spal e Hellas dhe 1 me pak se Sampdoria”.

“Ne kuoten e 10 lojtareve qe kane shenuar jane edhe Sassuolo dhe Genoa, e me keq sesa Interi ka bere vetem Cagliari qe ka 9 lojtare qe kane shenuar”.

Ne nje ane qendron fakti qe Spalletti nuk ka perdorur shume lojtare, duke perdorur pak a shume gjithmone lojtaret e njejte.

Por megjithate mbetet nje problem qe tekniku duhet te kerkoj ta zgjidh sidomos ne keto ndeshjet e fundit ku duhet ndihma e te gjithve.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.