Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

832 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter-M’Vila, telenovele qe nuk perfundon. Mungon nje detaj, por pa ate…

Inter-M’Vila, telenovele qe nuk perfundon. Mungon nje detaj, por pa ate…
Bujar Berishaj

M’Vila tek Inter marreveshje praktikisht e kryer, por akoma jo zyrtarisht. Pse? Nje telenovele qe respektohet nga minuta e pare e marreveshjes. Inter ka nje akord me klubin rus per nje huazim te konsiderueshem (rreth 1 milione) dhe nje blerje per 8 milione. keshtu qe lojtari ka bere vizitat mjeksore sot gjate dites, kurse me lojtarin eshte prej kohesh.

E vetmja gje qe mungon eshte qe dokumentet e derguara tek klubi rus te kthehen ne Corso Vittorio Emanuele te firmosura, detaj qe I pengon klubit ta zyrtarizoj blerjen e lojtarit.

Lojtari nga ana tjeter e ka thene qarte dhe haptazi qe nuk do leviz nga Milano pa ardhur ok perfundimtar nga Rubin Kazan. Agjentet e M’Vila ndrisin qetesisht, po jo shume, te pakten deri sa nuk ka firme. Lidhur me kohen e ofruar nga Inter, idea ishte (dhe eshte akoma) qe lojtari te filloj qe ne Pinzolo, mundesisht menjehere. M’Vila, sic bejne te ditur agjentet, eshte i gatshem te prese deri sa te definohet cdo gje dhe pastaj te niset per Trentino. Me shpresen qe mund te behet se bashku me shoket e neser. M’Vila pret vetem Inter, Interi pret Rubin, qe tani duan ta bejne telenovelen sa me gjate te jete e mundur…

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.