Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

317 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Nagatomo: “Sa bukur ketu tek Galatasary, ndihem si nje peshk ne…”

Inter, Nagatomo: “Sa bukur ketu tek Galatasary, ndihem si nje peshk ne…”
Inter Club Staff

Mbrojtesi japonez ka folur qe nga grumbullimi i kombetares se tij.

Yuto Nagatomo eshte gjithmone e me shume i bindur se ka bere zgjedhjen e duhur per tu transferuar ne Turqi tek Galatasary.

Direkt nga grumbullimi i Japonise qe sot ne nje miqesore do te luaje kunder Malit, mbrojesi zikalter ne pronesi te Interit ka folur per ndjesite e para qe prej transferimit te tij e deri tek emocionet pozitive qe ka perjetuar tek kjo eksperience.

Keto jane fjalet e mbrojtesit te krahut:

“Ne 7 vite e gjysem ne itali jam permiresuar taktikisht dhe kam mesuar se si te mbroj.”

“Tani ne Turqi po luaj ne menyre me sulmuese.”

“Terim (tranjeri i Galatasaray) i jep shume rendesi fazes sulmuese te mbrojtesve te krahut dhe mua me pelqen shume te luaj keshtu.”

“Por tani me duhet te gjej nje ekuiliber ndermjet detyrave sulmuese dhe mbrojtese.”

“Ne momentin kur shkova ne Turqi isha pak i shqetesuar sepse po lija pas nje shtet qe e njihja shume mire si Italia dhe po shkoja diku qe as nuk e dija si ishte, por jam adaptuar shume mire.”

“Ndihem sikur kam vite aty. Ndihem si nje peshk ne det.”

“Turqia eshte shume e bukur dhe njerezit shume te mire. Ishte zgjedhje e mire te shkoja tek Galatasaray.”

Ne keto dite po zhvillohen diskutime ndermjet Interit dhe klubit zikalter per shitjen e mbrojtesit: Galata ofron 3 milione euro por Interi kerkon 5. Nje marreveshje pritet te gjendet ne nje rruge te mesme per te dyja klubet!

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.