Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

621 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

“Inter-Nainggolan, dicka e avancuar. Roma e vendosur qe ta shes dhe…”

“Inter-Nainggolan, dicka e avancuar. Roma e vendosur qe ta shes dhe…”
Bujar Berishaj

Stefano Agresti, drejtor i calciomercato.com, ka folur per Radio Mattino rreth zerave per nje transferim te mundshem te Nainggolan te Inter.

“Nainggolan te Inter? Mua me rezulton qe jemi mjaftueshem perpara. Roma eshte e vendosur qe ta shes, Interi eshte i vendosur qe ta blej dhe lojtari eshte i lidhur me Spallettin”, ka thene ai.

“Ka vetem nje problem teknik. Si Interi ashtu edhe Roma duhet te bejne plusvalenca brenda 30 qershorit, duhet gjetur nje formule”.

“Sipas meje, pervec ndonje befasie, Nainggolan do te jete nje lojtar i Interit. Roma kerkon 40 milione euro, Interi ofron pak me pak. Besoj qe do te gjendet nje marreveshje diku mes 30 dhe 35 milione euro”, ka shtuar Agresti.

“Nuk dua te them qe merkato e Romes eshte e mbyllur sepse besoj qe do te largohen si Nainggolan ashtu edhe El Shaarawy. Them se merkato e Romes nuk eshte e nje skuadre qe do te fitoj, por e nje skuadre qe ben tregti me lojtaret”.

“Kluivert me duket me shume si nje investim ne prespektive”, ka perfunduar Agresti qe pervec tjerash ka sjellur konfirmimin e radhes rreth Inter dhe Nainggolan.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.