Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 2, 2022

Scroll to top

Top

449 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Nainggolan ne darke me Spallettin dhe dirigjencen zikalter (FOTO)

Inter, Nainggolan ne darke me Spallettin dhe dirigjencen zikalter (FOTO)
Bujar Berishaj

Darka e pare interiste per Radja Nainggolan.

Mesfushori belg dje beri vizitat mjeksore dhe pastaj u paraqit ne zyrat e klubit per te nenshkruar kontraten e re me Interin.

Image may contain: 2 people, people standing

Nderkohe ne mbremje lojtari se bashku me Spallettin dhe Ausilion kane darkuar se bashku. Te pranishem ne kete darke ishin edhe dirigjentet tjere zikalter si Gardini, Baccin dhe Antonello pa harruar agjentin e lojtarit Alessandro Beltrami sic mund te shihet edhe ne foto me larte.

Transferimi i mesfushorit belg nga Roma te Interi do te zyrtarizohet gjate dites se sotme ashtu sic edhe u konfirmua me heret nga drejtori sportiv Piero Ausilio.

Nainggolan erdhi te Interi per 24 milione euro plus Santon e Zaniolo qe shkuan te Roma si pjese shkembyese.

Image may contain: 1 person

Nderkohe me heret Luciano Spalletti e ka mirepritur ardhjen e Nainggolan te Interi duke thene se ishte turbina qe mungonte te motori i Interit.

Tashme mungojne vetem edhe disa ore dhe i gjithe populli zikalter mund ta gezoj edhe zyrtarisht transferimin e Radja Nainggolan.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.