Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

435 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, ndaj Lazios mund te kemi nje rikthim te madh nga minuta e pare? “Sot eshte dita e se vertetes per…”

Inter, ndaj Lazios mund te kemi nje rikthim te madh nga minuta e pare? “Sot eshte dita e se vertetes per…”
Inter Club Staff

Pasi Inter eshte rikthyer ne Milano nga transferta e Bolognes, puna ka filluar menjehere ne Appiano Gentile ne prag te ndeshjes ndaj Lazios.

Do te jete nje ndeshje shume e rendesishme ku Inter do te kete perballe skuadren e vetme qe e ka mundur ne fazen e pare.

Nderkohe, Inzaghi po shpreson shume per nje rikthim te madh nga minuta e pare dhe i ka syte te… tamponat.

Po, sepse diten e sotme do te merret vesh nese Edin Dzeko eshte negativizuar apo jo. Lojtari ka dale pozitiv menjehere pas pushimeve bashke me Cordaz dhe Satriano.

Getty Images

“Diten e sotme Edin do te beje tamponin e se vertetes sepse do te marre vesh nese eshte negativizuar apo jo.”

“Ai nuk vrapon ne nje fushe futbolli qe prej 22 dhjetorit, ne nje Inter-Torino dhe nuk shenon ne nje ndeshje qe prej 4 dhjetorit, ne nje Roma-Inter.”

“Prandaj, rikthimi i Edin eshte i rendesishem. Inzaghi po shpreson shume qe lojtari te jete negativizuar.”

“Nese ai do te jete gati per stervitje, me pas Inzaghi do e shohe ne stervitje. Por shanset jane qe ai edhe nese rikthehet, ndeshjan ndaj Lazios ta nise nga pankina dhe rikthimin ne fushe ta beje ne pjesen e dyte.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.