Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

414 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, ndaj Napolit me dy mungesa te rendesishme? “Eshte shume e veshtire qe te luajne ne kete ndeshje…”

Inter, ndaj Napolit me dy mungesa te rendesishme? “Eshte shume e veshtire qe te luajne ne kete ndeshje…”
Inter Club Staff

Antonio Conte eshte shume i lumtur nga ndeshja e skuadres se tij ne Sardegna Arena, pas fitores 3-1 ndaj Cagliarit me permbysje.

La Gazzetta dello Sport nderkohe ka treguar nje ndodhi te vecante qe ka ndodhur menjehere pas ndeshjes ndaj Caglarit.

“Nderkohe qe lojtaret do te kene qene duke pergezuar njeri-tjetrin per ate fitore te bukur ne dhomat e zhveshjes, ai i ka dhene nje lajm te bukur.”

“Te gjithe do te marrin 48 ore pushim, per te qendruar prane familjeve te tyre, e duke mos u stervitur sot ne Appiano.”

“Dicka e pazakonte kjo, sepse vetem dy dite me pas, perballe do te jete Napoli qe nuk eshte nje skuader dosido.”

“Por Conte ka dashur qe ti kete lojtaret e fresket per kete ndeshje dhe shpresoj qe kjo te jete nje levizje fituese.”

“Por dy lojtare shqetesojne shume ne kete moment ne kapin zikalter: ata jane Hakimi dhe Alexis Sanchez.”

“Marokeni nuk duket se ka dicka serioze, por Conte nuk deshiron te rrezikoje nderkohe pak me e komplikuar ceshtja Sanchez: ai ka pasur nje shqetesim muskular, keshtu qe e sigurt mungesa ndaj Napolit.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.